Veerkracht in Vietnam

Publicatie: voorjaar 2025 | Geplaatst: 23 uur geleden | 31 x gelezen

Begin september 2024 raasde tyfoon Yagi, een krachtige tropische cycloon, over de Filippijnen, Laos, Myanmar en Noord Vietnam. Er kwamen zeker 900 mensen om het leven en er was heel veel wateroverlast en stormschade. Bambusa Steiner school in Hanoi, Vietnam, ligt tussen twee rivieren. Ik kreeg foto’s toegestuurd van de situatie net nadat de tyfoon zijn pad vervolgd had. De rivieren waren ver buiten hun oevers geraakt, het hoge water ging met veel kracht onder de bruggen door, de regenval had de vloeren van de klaslokalen nat gemaakt, bomen waren ontworteld en lagen verspreid over de straat. Op een foto was van de schooltuin niks meer te zien dan water, water, water. Desondanks was de stemming goed, er was alleen materiele schade, er waren geen leerlingen, geen ouders en ook geen leraren om het leven gekomen. Het geloof dat een Steiner school bescherming krijgt van hoger hand was groot.


Een maand later, in oktober, kwamen er nieuwe foto’s. De omgevallen kamferbomen voor op de straat bij de school waren in stukken gehakt. Grote stukken hout

werden gebruikt om speelgoed en speeltoestellen van te maken, kleine stukken hout gingen met leraren en leerlingen mee naar huis als kachelhout. De vruchten uit de kamferbomen zijn geoogst. De etherische olie in de vruchten werd gebruikt en van de rest werden armbandjes gemaakt door en voor de leerlingen.

Het water was gezakt. De schooltuin was weer zichtbaar. Alle groenten en kruiden die er groeiden waren met het water verdwenen, maar daar werd niet lang om getreurd. Er werd gekeken naar wat al het water had gebracht voor de tuin. Er was een hoop slib op de tuin achtergebleven met veel levend organisme dat voor een vruchtbare tuin zou gaan zorgen.

Voorjaar 2025, de schooltuin bloeit en groeit weer. Kinderen spelen, leren en oogsten er. Leraren worden bijgeschoold in biologisch dynamische landbouw. Het Internationaal Hulpfonds wil de school steunen bij het groter groeien van de school. Helpt u mee?


Graag uw bijdrage aan code: Vietnam


Mira Spelbrink


vietnam Oktober 2024 Terwijl hun ouders grond omploegen en bewerken spelen de kinderen

Mira Spelbrink

Portefeuillehouder China en Zuid-Oost Azië

Met veel passie en toewijding begeleid ik kleuters aan het begin van hun schooltijd inhun ontwikkeling met behulp van alles aspecten dat de Vrijeschool pedagogie ons biedt. Het vrijeschool/Waldorf/Steiner onderwijs gun ik alle kinderen, waar ter wereld ook!
U kunt de projecten van het IHF een warm hart toedragen door:
Te doneren
Te schenken
Acties te organiseren